• ×

  Mehmet Ali Şahin

  Mehmet Ali Şahin, 16 Eylül 1950'de Karabük ili Ovacık ilçesi Ekincik köyünde doğdu. Babasının adı Abdullah, annesinin adı Ünzüle'dir.

  Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

  Serbest avukat olarak çalıştı. İstanbul Fatih Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.

  20, 21 ve 22. Dönemde İstanbul, 23. Dönem Antalya Milletvekili seçildi. 58 ve 59. Hükümetlerde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görev yaptı. 60. Hükümette Adalet Bakanlığı görevinde bulundu. 23. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı görevine seçildi.

  24. Dönem Karabük milletvekili olarak TBMM'ye tekrar girmiştir.

  AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

  Orta düzeyde Almanca bilen Şahin, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 • ×

  Burhanettin Uysal

  20 Haziran 1967'de Konya Ereğli’de doğdu. Baba adı Fahrettin, anne adı Şerife’dir. 

  Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden ve Polis Akademisi’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi’nde yüksek lisansını ve doktorasını bitirdi.  2006'da Profesör oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı ve Komiserlik görevi yaptı. Bülent Ecevit Üniversitesi Safranbolu MYO Müdürlüğü, Bülent Ecevit Üniversitesi ve Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, 2008-2015 arasında Karabük Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürüttü. 2013-2015 arasında YURTKUR Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

  2013'de Avrupa İş Konseyi Socrates Komitesi ve Dünya İş Konfederasyon tarafından "Yılın En İyi Rektörü" seçilen Sayın Uysal’a Moldova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kamu Yönetimi Akademisi, Romanya Andrei Saguna Kostence Üniversitesi ve Malezya Perlis Üniversitesi Fahri Doktora unvanı verdi.

  26. Dönemde Karabük Milletvekili seçildi. Milli Eğitim, Gençlik, Kültür ve Spor Komisyonu Başkan Vekili, AB Uyum Komisyonu Üyesi, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi, AKPM Üyesi ve Asya Parlamenter Asamblesi oldu.

  İyi derece İngilizce bilen Prof. Dr. Burhanettin Uysal, evli ve üç çocuk babasıdır.